Hallásvédő, fülvédő és fejhallgató
A füldugók általában jól ismertek, de a fülvédőket sokan nem tudják hova tenni. A fülvédők egyszerűen megfogalmazva olyan eszközök, melyek lefedik a füleket. De többféle változatuk van és köztük nagyok a különbségek, más egy építkezéseken használt fültok és egy zenehallgatáshoz való fejhallgató. Épp azért született ez a cikk, hogy különbséget tegyünk a hallásvédő, a fülvédő és a fejhallgató között.
Fülvédő típusok
Mit is értünk fülvédő alatt? Nem meglepő, ha nem tudunk mit kezdeni a kifejezéssel, mert egy kicsit furcsa. A „fülvédő” szó nem sokat enged a képzeletnek, hiszen egyszerűen egy „kagyló”, mely letakarja a füleket.
Hallásvédő
Az első dolog, amire gondolhatunk a fülvédő szó hallatán, az a hallásvédő, melyet az építőiparban szokás használni. Ezek azok a nagy védőfelszerelések, melyeket az építőipar dolgozói viselnek a sisakjuk mellé vagy arra csatlakoztatva. A hallásvédelem ezen formája nagyon népszerű a sportlövészetben is.
Fejhallgató
A fültokok kinézetre nagyon hasonlítanak a fejhallgatókra. Egy szép nagy fejhallgató, melyben a legtöbb esetben zene is szól. Korábban felismerhettük a hozzá csatlakozó vezetékről, manapság azonban egyre több vezeték nélküli verzióval találkozhatunk. Ami persze előnyös. A színes, dizájnos típusok kiegészítőként is megfelelnek, hiszen kifejezetten szemet gyönyörködtetőek tudnak lenni.
Fülvédő
A fülvédők kicsit idegenek még az emberek számára, viszont egyre gyakrabban kapcsolódnak össze a „gyerek” és „csecsemő” kifejezésekkel. Sokan a bolyhos, téli fülvédőkre gondolnak, de nyilvánvalóan itt nem ezekről lesz szó. A fülvédők tökéletesek a gyerekek és a csecsemők számára, hogy megóvja füleiket a zajtól. Az Alpine kifejlesztette speciális, gyerekeknek szánt fülvédőjét, az Alpine Muffy-t és az Alpine Muffy Baby-t.
A különbségek
A fülvédők nagyon jó hallásvédelmet biztosítanak a halláskárosodás ellen. Alapvetően a fülvédők, fültokok megegyeznek a hallásvédőkkel, annyi különbséggel, hogy az építőiparban és a lövészetben inkább használatos a hallásvédő kifejezés. A fülvédők, fültokok külsőre hasonlítanak a fejhallgatókra, néha könnyen össze is lehet őket téveszteni. A hétköznapi használatra tervezett fültokok manapság hasonlóan dizájnosak, ezzel is támogatva a használati hajlandóságot.